
GRATIS MINICURSUS ZO KOM JE VAN JE OORPIJN AF! Vanaf onze website kun je gratis minicursussen downloaden. De nieuwste cursus die je kunt downloaden heeft als titel: ‘Zo kom je van je oorpijn af!' Je kunt deze gratis minicursus downloaden via onze website. NIEUWE QUIZ Zoals elke maand kun je ook in maart deelnemen aan onze internetquiz. De vraag van de maand is: ‘Kunnen alle kruiden zonder gevaar als geneesmiddel gebruikt worden?' Wanneer je het goede antwoord geeft maak je kans op een waardebon ten bedrage van euro 175,00. Daarmee kun je binnen drie maanden na ontvangst een cursus volgen of (wanneer de cursusprijs hoger is) daarop een korting van euro 175,00 ontvangen. De oplossing van vorige maand is: Iemand kan niet tegen zijn of haar wil onder hypnose worden gebracht. De prijswinnaar van de vorige quiz is: Mevr. H. van Dijk uit Ezinge.CURSUS TOP 5! De afgelopen maand hebben we een top 5 van onze opleidingen samengesteld. 1. Medische Basiskennis hbo NIEUW BANKREKENINGNUMMER Het oude Postbank/ING-nummer 1315405 van de SORAG-Akademie komt binnenkort te vervallen. Sinds kort hebben wij daarom een nieuw bankrekeningnummer voor betaling van lesgeld door Nederlandse cursisten: 1190.48.027. Belgische cursisten kunnen nog steeds betalen via onze speciale Belgische bankrekening.GEZONDHEID KORT Dieet versterkt geheugen van ouderen Meer kankergevallen door seksuele revolutie Seksualiteit is grootste taboe bij huisarts Mannen eten gezonder door stress COLOFON Deze Nieuwsbrief is een uitgave van Copyright www.sorag.nl |
In deze Nieuwsbrief kun je onder andere lezen over: -Column: Het belang van medische basiskennis op hbo-niveau
HET BELANG VAN MEDISCHE BASISKENNIS OP HBO-NIVEAU
Is het nou eigenlijk wel nodig dat een natuurgeneeskundig therapeut over zoveel medische basiskennis beschikt als in jullie opleiding is verwerkt, vroeg een vriend mij laatst. Over het antwoord hoefde ik niet lang na te denken. Natuurlijk is dat noodzakelijk, want als therapeut is uitgebreide kennis niet alleen van groot belang om patiënten goed te kunnen behandelen, maar ook om gevaren te kunnen onderkennen. Als therapeut behandel je een patiënt vaak niet alleen, maar is er ook nog contact met een arts, een medisch specialist of een andere therapeut. De werking van verschillende therapievormen kan in een dergelijk geval versterkt worden, maar ook onderdrukt. Hetzelfde is het geval als het gaat om de geneesmiddelen die gebruikt worden. Kortom: met eenvoudige medische basiskennis kom je er in sommige gevallen niet. Uitgebreide kennis noodzakelijk Lichaam en geest Beroepsethiek Volledigheid als uitgangspunt Frits Groenestijn
CURSUS MEDISCHE BASISKENNIS HBO NU MET 25 PROCENT VOORJAARSKORTING Voor wie als natuurgeneeskundig therapeut op een verantwoorde manier patiënten wil behandelen, is al een aantal jaren onze opleiding Medische Basiskennis op hbo-niveau beschikbaar. Misschien heb je van deze opleidingsmogelijkheid al gebruik gemaakt, maar is dat niet het geval, dan stellen we je in de gelegenheid om je vóór 7 april 2009 met 25 procent voorjaarskorting voor deze zeer complete 12 maanden durende opleiding in te schrijven. In plaats van 90 euro per maand betaal je slechts 67,50 euro per maand. Voldoe je het lesgeld ineens, dan betaal je in plaats van 948,00 euro slechts 711,00 euro. De opleiding Medische Basiskennis hbo bestaat uit twee cursusmappen met een inhoud van 1663 pagina's lesmateriaal en een Atlas van het Menselijk Lichaam. Je kunt je met voorjaarskorting voor deze opleiding inschrijven met behulp van het speciale inschrijfformulier. Voorwaarde is dat je je vóór 7 april 2009 inschrijft en op uiterlijk 1 juni 2009 met je studie begint. Meer informatie over de opleiding Medische Basiskennis hbo, die erkend is door de V.B.A.G., de grootste therapeutenorganisatie in Nederland, de Stichting GezondZorg en de KaTa, de beroepsorganisatie voor stoelmasseurs, kun je lezen op onze website onder de rubriek ‘Erkenning'. Ook kun je daar de uitgebreide inhoudsopgave raadplegen en kennis maken met je docenten. Ben je in het bezit van het diploma Ziektenleer en Anatomie, dan kun je met behoud van korting, een gedeeltelijke vrijstelling krijgen, waarover je studiebegeleiders je meer kunnen vertellen.
DUBBELE CHOLESTEROLVERLAGING MOGELIJK RISKANT Vele duizenden Nederlanders maken tegelijkertijd gebruik van cholesterolverlagende medicijnen én cholesterolverlagende voedingsmiddelen die verrijkt zijn met plantensterolen. Wetenschappers maken zich zorgen over deze combinatie, zo meldt het tijdschrift Ortho. Unilever adviseert mensen die cholesterolverlagende medicijnen slikken hun arts te raadplegen alvorens Becel Pro activ-producten met plantensterolen te gebruiken. Dit advies is terug te vinden in de kleine lettertjes op de verpakkingen. Ook de Europese voedselautoriteit EFSA stelt zich op het standpunt dat patiënten die cholesterolverlagers ofwel statines slikken voedingsmiddelen die verrijkt zijn met plantensterolen uitsluitend dienen te consumeren onder medische supervisie. In dit opzicht is het opmerkelijk dat de Nederlandse behandelrichtlijn voor huisartsen -de ‘NHG-Standaard Cardiovasculair risicomanagement'- met geen woord rept over de begeleiding van patiënten die zowel statines als plantensterolen gebruiken. Toch laat het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) in een reactie weten de ontwikkelingen op dit gebied ‘nauwlettend' te volgen. Hier lijkt alle reden toe, nu Amerikaanse en Italiaanse wetenschappers recent hun zorgen hebben uitgesproken over deze combinatie. Zij stellen dat bij mensen die plantensterolen in grote hoeveelheden opnemen een gelijktijdige statinetherapie het risico op coronaire hartziekten kan verhogen. Klinisch onderzoek hiernaar verdient volgens hen een ‘hoge prioriteit'. Ook in ons land krijgt deze oproep bijval, zo blijkt uit het artikel in Ortho.
DEEL TEKENBEETRAADSEL OPGELOST Tekenspeeksel bevat eiwitten die de afweer onderdrukken van degene die gebeten is. Hierdoor kan de teek zich langer aan zijn gastheer hechten. Ook vergroot dit de kans dat Borrelia burgdorferi, de veroorzaker van de ziekte van Lyme, wordt overgedragen. Joppe Hovius beschrijft in zijn proefschrift ‘Tick-host-pathogen interactions in Lyme borreliosis' waarop hij op 13 maart 2009 aan het AMC promoveerde een nieuw tekenspeekseleiwit en laat zien hoe dit de activiteit van zowel T-cellen als dendritische cellen remt. Daarnaast bindt het eiwit zich aan de buitenkant van de Borrelia-bacterie en omhult het deze, wat bescherming biedt tegen het menselijk afweersysteem. Dit maakt het eiwit cruciaal in de overdracht van Borrelia van de teek naar de gastheer, waardoor het een mogelijk aangrijpingspunt is voor een vaccin ter preventie van de ziekte van Lyme.
BOEKBESPREKING Tijd maken, Tijdsbeleving en hoe we ermee omgaan
Waarom lijkt het alsof de tijd sneller gaat naarmate we ouder worden? Waarom vliegt de tijd als we het naar onze zin hebben en kruipt de tijd voorbij als we ons vervelen? Steve Taylor onderzoekt deze vragen en formuleert vijf basiswetten van psychologische tijd. Het resultaat is een verbazingwekkend inzicht in hoe en waarom onze tijdsperceptie verandert. Op basis van de moderne natuurkunde en puttend uit eigen ervaring stelt Taylor vast dat ons normale tijdsgevoel een illusie is die ontstaat door onze eigen gedachten. Hij onderzoekt onder andere de tijdsbeleving als je kind bent, bij drugsgebruik, onder hypnose, tijdens ongelukken en noodsituaties, en het tijdsbesef van inheemse volkeren. Tijd maken laat ons ook heel praktisch zien hoe we goed met ons tijdsbesef kunnen omgaan, en vergroot daarmee de kwaliteit en de lengte van ons leven. Goed omgaan met je eigen tijdsbesef maakt je bewust van het NU. Steve Taylor is verbonden aan de Universiteit van Manchester en Salford College, waar hij les geeft in persoonlijke ontwikkeling.
|
|---|
![]()